Make me bio: woda różana i woda z czystka

Jeśli czujesz więź i przyjaźń z tym blogiem, z pewnością wiesz, że do jedzenia pałam miłością bezgraniczną. Szczególnie tego zdrowego i szybkiego, które mogę zrobić jedną ręką, schować do pojemnika i zabrać ze sobą do pracy. W tym wpisie chcę zdradzić Ci moją kolejną miłość: kosmetyki! Szczególnie te do pielęgnacji, choć na kolorowe też rozszerzam oczy i odczuwam ślinotok:)

Krzyczę zatem “cześć!” i macham do Ciebie w pierwszym wpisie poświęconym przeglądzie kosmetyków, które sprawdziłam na własnej skórze. Pomyślałam, że skoro moja łazienka ugina się od mnóstwa produktów – czemu nie miałabym podzielić się spostrzeżeniami z Tobą? Na swoim koncie mam już kilka perełek, o których nie wiedziały moje przyjaciółki, a teraz hurtowo je wykupują;-)

Na pierwszy ogień, w moje łapki wpadła marka Make Me Bio. Natknęłam się na nią zupełnie przypadkiem, podczas zakupów w  bio sklepie. To właśnie wtedy poznałam hasło “hydrolat” i od razu zaczęłam szperać w sieci wszystkich niezbędnych informacji, które pomogą wybrać mi najlepszy z nich.

Pierwszym hydrolatem, jaki kupiłam, była woda różana. Z tego miejsca muszę przyznać, że miałam ogromny dylemat, który wybrać: ten od Make Me Bio, czy innej marki, która miała go w szklanej buteleczce. I choć namawiano mnie na wybór szklanego opakowania, ten zniechęcił mnie zawartością alkoholu w składzie. Wybór zatem pozostał jeden, a pierwsze wrażenie… cudowne.


Woda różana

Skład: woda z róży damasceńskiej (tyle!!)
Cena: ok. 15-16 pln

Na samym początku pomyślałam, że pachnie, jak marmolada z pączka. Gdy tylko rozpyliłam ją na twarzy, ogarnęło mnie ukojenie i mimowolny błogi uśmiech. Serio, zapach potrafi uspokoić. Polecając go mojej Mamie, ta stwierdziła, że musi go mieć na poprawę humoru w trakcie dnia. Zaraz po niej, po hydrolat ruszył sznureczek koleżanek.

Wg producenta, woda różana wykazuje właściwości silnie tonizujące, odświeżające i odżywiające. Skóra ma odzyskać naturalny blask oraz elastyczność. Zalecana jest również osobom po kuracjach przeciwtrądzikowych.

Ja wody używam jako toniku. Po demakijażu i oczyszczeniu twarzy, spryskuję twarz, a następnie wklepuję nadmiar wody, by szybciej się wchłonęła. Dopiero po tym przystępuję do dalszej pielęgnacji. Szczerze? Nie wyobrażam już sobie wieczornego oraz porannego rytuału bez tego momentu.


Woda z czystka

Skład: woda z czystka
Cena: ok. 15 pln

Zachwycona wodą różaną, przy kolejnych zakupach postanowiłam zaopatrzyć się w wodę z czystka. Zachęcona właściwościami: przeciwzapalna, przeciwbakteryjna, eliminująca niedoskonałości, zmniejszająca rany potrądzikowe czy rozjaśniająca, czym prędzej chciałam ją wypróbować.

Moim błędem okazało się jednak to, że nie sprawdziłam zapachu jeszcze w sklepie. W domu myślałam, że hydrolat jest po prostu przeterminowany. Po przeczytaniu opinii w sieci, uświadomiłam sobie, że to po prostu specyficzna woń, która jest chyba nadrzędną cechą charakterystyczną tego produktu.

Zapach jest jakby ziołowy z dodatkiem hm… starego pszczelego miodu? Nie potrafię go określić, ale głęboko wierzę, że marny procent osób jest w stanie go tolerować.

Na mojej twarzy pojawiło się ostatnio kilka niedoskonałości. W związku z tym, woda z czystka ma szanse wykazać się powyżej wymienionymi supermocami. Zrobię to, ale z wielką męką 😛

 

make me bio woda różana woda z czystka

 

Jak dla mnie, hydrolaty mają sprawiać ogromną przyjemność i ukojenie – nie tylko dla ciała, ale również dla zmysłów. Z tego właśnie względu, sięgam po kolejną butelczkę (3 z kolei!) wody różanej. Wodę z czystka pozostawiam jednak na sytuacje alarmowe, gdy z zatkanym nosem będę musiała psiknąć ją na skórę (błagam, oby na twarz jak najrzadziej). I choć zapach wody z czystka po pewnym czasie się ulatnia, nie potrafię go znieść. No po prostu nie potrafię 🙂

Za to zapach wody różanej… noszę ją w torebce, jako “poprawiacz humoru”. Jest wspaniała!

Jeśli w swojej toaletce też masz wodę różaną lub inny hydrolat – śmiało, napisz w komentarzu.


 2 thoughts on “Make me bio: woda różana i woda z czystka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.