Idealna baza do zimnych koktajli i lodów. Przegryź podczas upałów

 

Gdy tylko zapalam lampiony na balkonie, przygaszam światło sypialniane, by ustrzec się przed koszmarnym dźwiękiem komarów, które właśnie zaczęły sukcesywnie zamieszkiwać mój papierowy żyrandol, czuję ulgę. Nogi nie są już tak ciężkie, ręce jakoś łatwiej podnoszę do góry. Głowa szybciej się obraca, a ja sama potrafię sklecać coraz bardziej sensowne zdania. W upalne dni raczę się czymś zimnym. Koktajlem i lodami na zmianę.

 

Moją ulubioną bazą do wszelkiego rodzaju koktajli i domowych lodów od dawna są mrożone banany. Odkryłam je dość przypadkowo i bez przygotowania się. Wtedy blendowałam po prostu ten jeden składnik i dorzucałam niekiedy odrobinę cynamonu (no dobra, tak naprawdę pełną łyżeczkę) lub karob. Szybko przemyciłam mrożonego banana do porannych koktajli. Jest niesamowity, ma cudownie lejącą się konsystencję i potrafi przemienić się w smak najbardziej wymyślny. Spróbujcie go, potnijcie na grube plastry i zamroźcie. W upalnych chwilach, gdy ciało odmawia jakichkolwiek ruchów, zmajstrujecie szybko zbawienie dnia.

 

Malinowo-bananowy koktajl lub domowe lody

Składniki:

  • 8-9 plastrów mrożonego banana
  • szklanka świeżych malin
  • 1/2 szklanki mleka migdałowego
  • 1 łyżka miodu lub syropu z kwiatów czarnego bzu

 

Sposób przyrządzania:

Wszystkie składniki umieścić w blenderze kielichowym i zmiksować na jednolitą masę. Przelać do szklanek. Nadmiar przełożyć do formy na lody i zamrozić.

 

 

Smacznego!


6 thoughts on “Idealna baza do zimnych koktajli i lodów. Przegryź podczas upałów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *