Restaurant Week Trójmiasto

O tym, jak bardzo ważne są dla mnie emocje, które towarzyszą przegryzaniu, wszyscy doskonale wiecie. Radość, zadowolenie, głaskanie tęsknoty, uspokajanie samotności, czy nauka cierpliwości oraz umiejętności rozmawiania. Siedzenie przy stole wymaga towarzystwa. Nie ważne, czy w ciszy, czy w pełnym rozgardiaszu, emocje królują na talerzach. To właśnie one są gwiazdą tegorocznego wiosennego Festiwalu Restaurant Week.

 

Restaurant Week – co to jest?

To Festiwal, który rozgrywa się w największych miastach w Polsce i otwiera nam drzwi do restauracji dzięki specjalnie przygotowanym przez szefów kuchni menu degustacyjnym. Nierzadko dzięki niemu możemy zajrzeć do miejsc, do których na co dzień nie zdecydowalibyśmy się zarezerwować stolika. Powodów może być wiele: wysoka cena, brak czasu, świeżo otwarta miejscówka lub przeciwnie – nieco zapomniana, lecz wciąż na wysokim poziomie.

Atutem tego wydarzenia jest odpowiedź na wszystkie powyższe kryteria. Dzięki Restaurant Week nie tylko rozplanujemy rezerwacje na konkretne dni i godziny, ale przede wszystkim zjemy 3-daniowe festiwalowe menu za ekstremalnie atrakcyjną cenę 39 złotych w najlepszych restauracjach w mieście. Oczywiście tych, które dołączą do festiwalu.

 

Co zjesz?

Przed startem Restaurant Week, szefowie kuchni opracowują specjalne festiwalowe menu degustacyjne, które składa się z 3 pozycji: przystawki, dania głównego i deseru.

Zwykle przygotowują dwie odsłony menu. W jednej znajdziecie pozycje mięsne, w drugiej zazwyczaj wersje wegetariańskie (w tym roku nawet wegańskie) lub rybne. Wszystko po to, aby móc dopasować swoje upodobania i dietę oraz skusić się na wybór dwóch opcji menu w momencie, gdy wybieramy się do restauracji z towarzyszem. A przecież zawsze to robimy! W końcu chodzi o emocje 🙂

 

Za ile zjesz?

Tak jak pisałam powyżej, cena menu degustacyjnego Restaurant Week jest niezmienna i wynosi 39 złotych w każdej restauracji.


Restaurant Week – jak wziąć udział?

Wystarczy, że wejdziesz na stronę restaurantweek.pl i wybierzesz swoje miasto. Otrzymasz listę restauracji, które biorą udział w festiwalu. W każdej z nich możesz podejrzeć, jakie menu degustacyjne przygotował szef kuchni.

Po prześledzeniu opcji i wyborze swojego typu, dokonujesz rezerwacji. Wybierasz liczbę osób przy stoliku, opcję menu dla każdej osoby, datę i godzinę wizyty.

To, co jest ważne: od godziny, którą określisz, będziecie mieć 90 minut na spędzenie czasu przy stoliku. Wszystko po to, aby inni goście mieli również gwarancję swojej rezerwacji.

Aby dołączyć do uczestników Restaurant Week, możesz zrobić rezerwację dzień przed planowaną wizytą.

 

Kiedy to trwa?

Festiwal Restaurant Week trwa w dniach 21-30 kwietnia 2017 roku.

 

W jakich miastach się odbywa?

 • Białystok
 • Kraków
 • Lublin
 • Łódź
 • Poznań
 • Rzeszów
 • Silesia
 • Słupsk i Ustka
 • Szczecin
 • Toruń
 • Trójmiasto
 • Warszawa
 • Wrocław

 

Gdzie zjesz na Trójmiasto Restaurant Week?

 

Poniżej prezentuję spis wszystkich restauracji, spośród których możesz wybierać w ramach festiwalu na terenie Trójmiasta. 
Po kliknięciu w każdą z nich, przejdziesz do strony z opisem menu degustacyjnych:

 

 

Co polecam?

 

Festiwal Restaurant Week towarzyszy mnie i mojemu M. już od dawna i zawsze przebieramy nóżkami w oczekiwaniu na kolejną edycję. Nam emocje towarzyszą już od dawna, dlatego w tym roku szczególnie cieszę się na jej rozpoczęcie. No i teraz najmilsza część: zostałam również jednym z jej ambasadorów!
Już pierwszego dnia wybieram się do Papieroovka, aby przetestować dla Was ich propozycję menu. Zapraszam na bieżąco na mojego Instagrama, aby śledzić moje emocje. 
Na szczególną uwagę zasługują w moim odczuciu Cały Gaweł, Lobster (klik), Świnka w trawce pod jabłonką (klik) oraz Tapas Barcelona (która swoją drogą jest doskonałym przykładem, jak stać się wspaniałą restauracją, której matką jest food truck – pisałam o Tapasie o tu: klik ).
Sama nakręcam się jeszcze na Kawior oraz Restaurację Polskie Smaki.

 

Czy mam coś jeszcze do dodania?

 

Oczywiście! Tegoroczny Festiwal przytulony jest do dodatkowych wydarzeń towarzyszących. W Trójmieście to panel dyskusyjny na temat emocji na talerzach (klik) oraz wielka kolacja z koktajlami w Eliksirze (warto! klik).
A Wy? Na co się skusicie?
W Trójmieście i poza nim 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *