Port Literacki w Gdańsku. Wpadnij przegryźć muffina z poetami!

Słuchajcie, ten kartki kalendarzowe płyną tak szybko przez dłonie, ponieważ tyle się dzieje! Już w najbliższą środę będziemy mogli wspólnie przegryzać na żywo w trakcie wyjątkowego wydarzenia, które nie jest dostępne na co dzień w samym sercu miasta. O czym rozmyślam, gdy to piszę? O Porcie Literackim, który zbliża się do Gdańska!

Pisałam o środzie, ale tak naprawdę Port Literacki rozpoczyna się już we wtorek. Osiemnastego dnia sierpnia na Długim Targu powstanie prawdziwe Miasteczko Literackie. To doskonała nowina dla wszystkich miłośników dobrej książki i literatury. Spotkania z poetami, projekcje filmowe, atrakcje teatralne, konkurs jednego wiersza, a także… kulinarne doznania. Tyle będzie się działo przez trzy dni.

Specjalnymi gośćmi wydarzenia będzie Vanni Bianconi, który jest nominowany do nagrody Europejski Poeta Wolności, a także Yari Bernasconi, Justyna Bargielska, Łukasz Jarosz, Tadeusz Dąbrowski czy Grzegorz Kwiatkowski.

W trakcie Portu Literackiego odbędzie się także konkurs jednego wiersza. Konkurs polega na napisaniu tekstu, wrzuceniu do specjalnej skrzynki, dostępnej m.in. w siedzibie IKM i przyjściu we wtorek na miejsce wydarzenia. Dla laureatów organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Dodatkowo, przez cały czas trwania imprezy, będzie okazja do zakupu książek w specjalnych cenach, możliwość porozmawiania ze swoimi ulubionymi poetami, szansa na obejrzenie teatralnych widowisk, no i to, dlaczego właściwie to wszystko tu opisuję… możliwość wspólnego przegryzania na świeżym powietrzu! Razem z Weroniką z Lekko jak Hel, Mają z Wszystko co kocham oraz Olą z bloga Stolik w Kropki, będziemy uszczęśliwiać Wasze brzuchy w środę w godzinach 15-20. Dzień wcześniej będą gotować dziewczyny z WaGary.

Mam nadzieję, że wyłuskacie kapkę czasu w środowe popołudnie, aby wpaść na Długą, przybić piątkę i przegryźć mojego słynnego czekoladowego muffina? Już przebieram stópkami i nie mogę się doczekać. Razem przegryziemy smakołyki inspirowane literaturą, m.in.:

“Stronice Nocy”, czyli dwukolorowa tarta owocowa z kremem jaglanym i jeżynami i czarnym sezamem
“Papierówki” – klasyczna szarlotka z jabłkami z ogródka
“Dla mamy wierszyk z malinami”, czyli sernik mascarpone z malinami
“Historyk Scyzoryk” -> pikantne muffiny wytrawne
“Biuro rzeczy nie odnalezionych”- czekoladowe muffiny z dekoracjami-niespodziankami
“Ryzyk fizyk”, czyli konfitury w słoiczkach, do zabrania ze sobą
duuuużo lemoniady!

Po więcej, zajrzyjcie na stronę wydarzenia: KLIK
Wydarzenia na Facebooku: KLIK

 

To co, wpadanie coś przegryźć?


2 thoughts on “Port Literacki w Gdańsku. Wpadnij przegryźć muffina z poetami!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *